ESFIVP I 2

map  neigaliems  lt   United Kingdom   Moodle Icon  tamo pprc tvarkarastis tvarkarastis face

VIZIJA
moderni, atvira kaitai, atitinkanti asmens ir visuomenės poreikius profesinio mokymo įstaiga
MISIJA
teikti ugdymo, suaugusiųjų švietimo paslaugas, sudaryti palankias sąlygas mokytis skirtingų poreikių asmenims ir tenkinti rinkos poreikius

TARPTAUTINIAI PROJEKTŲ PARTNERIŲ SUSITIKIMAI

1. Įžanginis susitikimas

Įžanginis tarptautinis projekto partnerių susitikimas vyko 2017 m. spalio 5–6 d. Filache (Austrija), per dvi susitikimo dienas dalyvavo visi projekto partneriai (15 dalyvių). Dalyviai lankėsi Fillacho profesinėje vidurinėje technikos kolegijoje, kur buvo pristatyta mokyklos istorija ir jos plėtra. Dalyviai dalyvavo įvairiuose seminaruose, kurie vyko mokykloje. Dalyviai taip pat aplankė Karintijos taikomųjų mokslų universiteto („FH Kärnten“) „Smart Lab“ ir 3D spausdinimo kūrimo laboratoriją, kur priimantysis projekto partneris jiems pristatė įvadą apie 3D spausdinimą ir pristatė keletą vykdomų projektų, susijusių su 3D spausdinimu.

2. Antrasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas

Antrasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas vyko 2018 m. spalio mėn. Panevėžyje, Lietuvoje. Susitikime projekto partneriai aptarė projekto pažangą, įgyvendintas ir planuojamas veiklas; viena susitikimo dalis buvo skirta su projektu susijusiems administraciniams ir finansiniams klausimams. Taip pat projekto partneriai apsilankė Panevėžio profesinio rengimo centre įkurtame Statybos sektoriniame praktinio mokymo centre.

3. Trečiasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas

2019 m. kovo 21–22 d. trečiasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas, kurį organizavo Malopolskos regionas, vyko Krokuvoje, Lenkijoje. Susitikime partneriai aptarė visas įgyvendintas veiklas, jų dinamiką ir pasiektus rezultatus, būsimas veiklas, įsipareigojimus ir finansinius projekto įgyvendinimo aspektus. Taip pat projekto partneriai lankėsi mugėje – Atvirų durų profesinio mokymo įstaigų dienose, kuriose dalyvavo daugiau nei 400 profesinių mokyklų iš Malopolskos regiono.

4. Ketvirtasis - paskutinis tarptautinio projekto susitikimas

Paskutinis ketvirtasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas vyko nuotoliniu būdu 2020 m. liepos 28 d. Susitikime dalyvavo visi projekto partneriai, iš viso dalyvavo 14 dalyvių. Susitikime buvo kalbama apie iki šiol pasiektus rezultatus, vykdytą veiklą, išleistus finansinius išteklius, projekto veiklų ir rezultatų sklaidos veiklas. Partneriai turėjo galimybę pristatyti ir apibendrinti trejų metų projektą, jo rezultatus, galimybes, taip pat sunkumus, su kuriais jie susidūrė. Partneriai aptarė projekto tvarumą ir būsimus veiksmus, kuriais jie skleis projekto metu sukurtus intelektinius rezultatus. Kiekvieno projekto partnerio atstovai pristatė pasiektus rezultatus ir visų projekto veiklų bei rezultatų vertinimą.

MOKYMOSI / MOKYMO VEIKLA

1. Trumpalaikis bendras darbuotojų mokymo renginys profesijos mokytojams (C1)

Pirmasis trumpalaikis bendras darbuotojų mokymo renginys profesijos mokytojams 3D seminaras buvo surengtas Karintijos taikomųjų mokslų universitete Filache 2017 m. spalio mėnesį.

Renginyje dalyvavo 10 mokytojų, kurie jau turėjo 3D spausdinimo technologijų patirtį ir jau įgyvendina praktinius mokinių mokymus apie naujas technologijas. Po seminarų mokytojai tobulino savo žinias ir įgūdžius, kad galėtų juos perduoti savo mokiniams per seminarus, organizuojamus jų mokyklose, naudojant pagal projektą įsigytą įrangą.

Seminaro metu parengtos temos ir atlikti pratimai tapo „3D spausdintuvo“ (O1) praktinių dirbtuvių atlikimo vadovo dalimi.

2. Trumpalaikis bendras darbuotojų mokymo renginys profesijos mokytojams (C2)

2018 m. pabaigoje Karintijos taikomųjų mokslų universitete vyko antrasis trumpalaikis bendras darbuotojų mokymo renginys profesijos mokytojams apie 3D spausdinimą. Keturių dienų viešnagės metu Austrijoje, nuo 2018 m. gruodžio 1 d. iki gruodžio 4 d. projekto partnerių mokyklų mokytojai turėjo galimybę mokytis 3D technologijų su kolegomis iš kitų šalių, pasiekti reikšmingų ir labai profesionalių įgūdžių bei kompetencijų, taikant 3D spausdinimo technologijos.

3. Trumpalaikis bendras darbuotojų mokymo renginys profesijos mokytojams (C3)

Medžiagų tyrimų centras METRIS organizavo trijų dienų renginį mokyklos partnerių mokytojams. Mokymai buvo skirti pristatyti METRIS bendradarbiavimą tiek su mokslo, tiek su pramonės sektoriumi ir kaip tai yra susiję su bendras projektais. Mokytojai turi galimybę apsilankyti laboratorijose, Mokslo populiarinimo centre, Technologijų inkubatoriuje, susipažinti su Istrijos archeologijos muziejaus darbe ir naudojamomis 3D spausdinimo technologijomis. Pulos technikos mokyklos studentai pristatė savo darbus įgyvendintus, pasinaudojant įranga, įsigyta įgyvendinant projektą.

4. Mišrus besimokančiųjų profesiniame mokyme mobilumas (C4)

Pirmasis mišrus besimokančiųjų profesiniame mokyme mobilumas vyko 2018 m. balandžio 23–27 d. Lietuvoje (Panevėžyje). Mobilume dalyvavo 30 mokinių iš Kroatijos ir Lenkijos, kuriuos atrinko mokyklų mokytojai kaip aktyviausius ir besidominčius naujomis technologijomis.

Mobilume taip pat dalyvavo po du mokytojus iš kiekvienos mokyklos partnerės (Tehnička škola Pula ir Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.). Penkių dienų viešnagės Lietuvoje metu studentai dalyvavo 3D technologijų mokymuose, aplankė įmones, kurios savo darbe naudojasi 3D spausdintuvais ir skeneriais, dalijosi patirtimi vieni su kitais, tobulino anglų kalbos žinias. Dalyviai taip pat susipažino su priimančios organizacijos praktinio mokymo baze.

5. Mišrus besimokančiųjų profesiniame mokyme mobilumas (C5)

Antrasis mišrus besimokančiųjų mobilumas vyko Pulos technikos mokykloje 2019 m. balandžio 8 – 12 dienomis. Penkių dienų mobilumo Puloje metu mokiniai dirbo prie bendro projekto, kurį įgyvendino pasinaudodami 3D spausdintuvu ir skeneriu. Jie taip pat susipažino su mokykla ir bendraamžiais, keitėsi patirtimi bei aplankė įvairias įstaigas, su kuriomis mokykla bendradarbiauja.

SKLAIDOS RENGINYS

3D technologijų atvirų durų diena Istrijos regione buvo surengta kaip projekto „3D for VET – Strateginė partnerystė 3D kompetencijų plėtrai“ baigiamoji sklaidos konferencija.

Pagrindinis renginio tikslas buvo pristatyti tyrimą apie šiuolaikinių technologijų naudojimo 4 šalių projekto partnerių profesinėse mokyklose.

Renginyje dalyvavo 119 dalyvių iš visų šalių partnerių. Baigiamajame renginyje susirinko dalyviai iš profesinio mokymo mokyklų (mokytojai, mokyklos darbuotojai ir studentai), potencialūs darbdaviai iš Istrijos regiono ir atstovai iš mokslo ir tyrimų institucijų.

Projekto partnerių institucijų atstovai dalyvavo renginyje ir pristatė savo patirtį įgyvendinant projekto veiklas, ypatingai akcentuodami pasiektus rezultatus ir tolesnius profesinio mokymo modernizavimo žingsnius.

Taip pat susitikime dalyvavo 3D technologijų srities ekspertai, kurie pristatė galimybes šiuolaikinio verslo rinkoje, ir mokyklų atstovai, kurie jau turi patirties, įgyvendinant Erasmus+ programos projektus, tuo siekdami pabrėžti programos Erasmus+ svarbą mokyklose.

Sklaido renginio dalyviams buvo pristatytos projekto veiklos ir pasiekti rezultatus. Švietimo sistemos atstovai (mokytojai ir švietimo darbuotojai) iš savo kolegų, dalyvavusių projekte, sužinojo apie dalyvavimo ES projektuose naudą. Jaunieji renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su 3D technologijų galimybėmis rinkoje, o tai tikrai paskatins juos galvoti apie 3D technologijų suteikiamas karjeros galimybes.

Sklaidos renginio įrašas yra paskelbtas projekto „YouTube“ kanale, jį galima žiūrėti šioje nuorodoje:

https://www.youtube.com/watch?v=4chnfRRT7Yw&t=95s

baneriai

Mūsų draugai:

lr  rumai2   aikos priedelis aaa mes rusuojam   image0011