map  neigaliems  lt   United Kingdom   Moodle Icon  tamo tvarkarastis  face

VIZIJA
moderni, atvira kaitai, atitinkanti asmens ir visuomenės poreikius profesinio mokymo įstaiga
MISIJA
teikti ugdymo, suaugusiųjų švietimo paslaugas, sudaryti palankias sąlygas mokytis skirtingų poreikių asmenims ir tenkinti rinkos poreikius
VERTYBĖS
humaniškumas, demokratiškumas, tolerancija, atsakingumas, pareigingumas, profesionalumas, bendradarbiavimas, atvirumas, pilietiškumas, tautiškumas, kūrybiškumas
STRATEGINIS TIKSLAS
rengti kvalifikuotus specialistus ir ugdyti jų bendruosius gebėjimus

Rugsėjo mėnesio antrąjį šeštadienį minima profesinė statybininko diena. Lietuvoje statybininkų šventė švenčiama nuo 2000 metų. Minint statybininko dieną VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro Statybos sektoriniame praktinio mokymo centre buvo atidaryta ekspozicija „Plytos istorija“. Ekspozicijos autorius yra centro vyresnysis profesijos mokytojas Jonas Pundzius.

Jonas Pundzius, turintis ilgametę patirtį statybos srityje, ne tik moko mokinius, bet ir domisi statybos istorija, turi unikalų pomėgį kolekcionuoti įvairių rūšių bei medžiagų plytas. Šiuo metu ekspozicijoje jau yra apie 80 plytų. Tai plytos iš Čekijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Indijos, Škotijos, Australijos, Norvegijos, Olandijos, Belgijos, Ispanijos ir t.t., Ekspozicijos atidarymo metu buvo padovanota dar viena „Biržuvėnų dvaro plytinės plyta su Gorskių giminės herbu“.

Mintimis apie šią ekspoziciją pasidalino profesijos mokytojas. „Besibaigiant devyniasdešimtiesiems metams, tuometinėje Statybininkų mokykloje, man dirbant čia mūrininkų specialybės profesijos mokytoju, kaip metodinę medžiagą surinkau tuo metu statyboje naudojamas plytas. Jų tarpe buvo ir „egzotiškų“ .Tai „lekalinės“, skirtos kaminų mūrijimui, “rūgščiai atsparios“, skirtos chemijos pramonės pastatams, “pjuvenų-betono kaladėlės“, naudojamos langų ir durų tvirtinimui ir tt.

Po to atėjo mintis padaryti nedidelę ekspoziciją moksleiviams, parodant plytos atsiradimo kelią - nuo nedegto molio plytos, senovinių rankų darbo išdegtų plytų ir iki tuo metu naudojamų keramikinių plytų, gaminamų gamyklose.

Pastebėjau, kad ant senovinių plytų pasitaiko gamybos metu padarytų „pėdsakų“. Tai įvairūs įbrėžimai, kartais pirštų anspaudai, raidės, kitokie ženklai. Nusprendžiau tokius pavyzdžius rinkti. Panašių plytų galima buvo rasti įvairiose vietose: pradedant statybinio laužo sąvartynais ir baigiant apleistų senų pastatų griuvėsiais. Į „paieškas“ įsijungdavo ir moksleiviai, kurie iš savo gimtų vietų atveždavo įvairių įdomių plytų.

 Taip plytų kolekcija po truputį didėjo. Vasaromis, atostogų metų, aplankau kokią nors šalį. Kodėl iš ten neparsivežti „suvenyro“? Taip, šalia plytos „istorijos“ prasidėjo ir plytos „geografija“...Su įvairiais nuotykiais ir nesusipratimais... Juk iš karto oro uosto saugos kontrolei įtartinai atrodo kažkokie gabalai, esantys rankiniame bagaže...Vieni tarnautojai stipriai sunerimsta, kiti tik juokiasi. Linksma būna ir aplinkui kitiems keleiviams, kai mato, ką žmonės gabena...

Neabejingi idėjai ir mano draugai, keliaujantys į tolimesnes šalis. Jie taip pat prisideda prie eksponatų gausinimo. Taip kolekcijoje atsirado plytos iš Kambodžos, Pietų Korėjos, Indonezijos...Štai mano draugas Rimantas Balio saloj surengė visą vietinės plytos perdavimo „šou“. Šeimininkas net savo vardą išraižė ant plytos. Grįžus į Lietuvą, žmogus nuotrauka socialiniuose tinkluose buvo informuotas, kad jo dovanota plyta pasiekė tikslą... Keliaujant per Jungtines Amerikos Valstijas, niekur negalėjau rasti jokių senovinių plytų. Todėl vietinę plytą teko nusipirkti! Dabar žinau, kad nedidelė keramikinė apdailos plyta čia kainuoja 82 centus. Smagu, kad pagaliau ekspozicija turi savo vietą. Gražioje spintoje, su puikiu apšvietimu. Smagu pasižiūrėti patiems ir parodyti svečiams. Kviečiu visus prisidėti prie ekspozicijos didinimo.“

Panevėžio profesinio rengimo centras atviras visiems. Atvykite pas mus. Aplankysite ne tik ,,Plytos istorijos“ ekspoziciją bet ir naujai įrengtą statybos sektorinį praktinio mokymo centrą.

Maloniai laukiame!

Vyresnysis profesijos mokytojas Jonas Pundzius

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.jpg 6.JPG 7.JPG

Artimiausi renginiai

  Artimiausi renginiai


  • 2019-10-02 d. 10.00 val. Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro atstovų susitikimas su Centro mokiniais programos Ankstyvoji intervencija renginyje. Tema: Teorinės žinios apie psichotropinių medžiagų poveikį, pasekmes, riziką, aplinkybes. Teisiniai aspektai, susiję su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu
  • 2019-10-10 10 val. Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro atstovų susitikimas su Centro mokiniais programos Ankstyvoji intervencija renginyje. Tema: Video medžiagos apie psichotropinių medžiagų vartojimą peržiūra, aptarimas. Interaktyvūs praktiniai užsiėmimai. Darbas grupėse. Teisiniai aspektai, susiję su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu. Informavimas apie tai, kur galima kreiptis pagalbos dėl problemų, susijusių su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu.
  • 2019-10-17 10val. Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro atstovų susitikimas su Centro mokiniais programos Ankstyvoji intervencija renginyje. Tema: Interaktyvūs praktiniai užsiėmimai. Darbas grupėse. Ankstyvosios intervencijos programos aptarimas, įvertinimas grupės dalyvių nuomonės apie programą, užpildant įvertinimo anketą. Pokalbis su dalyviai.
  • 2019 m. spalio 21-25 dienomis centre lankysis mokytojai ir mokiniai iš Italijos ir Vokietijos pagal 2018 m. Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA229) bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystės projektą „Virtuality to reality: Development and construction of an assembly workstation including virtual reality Industry 4.0“, Nr. 2018-1-DE03-KA229-047513_2.

baneriai

Mūsų draugai:

lr  rumai2   aikos priedelis aaa mes rusuojam   image0011